Millised pilte saadab tutvumisäpis edu?

Annela Mets, MeetnFly Founder
2 min readJul 21, 2023

Meile tekib kellestki esmamulje sekundite jooksul, olgu selleks kohtingu- või tööle kandideerimise profiil. Kuigi püsisuhte sobivust ei saa määrata ainult profiilipildi alusel, on tutvumisäpis fotol siiski suur väärtus. Tutvumisäpp MeetnFly uuris 110 tutvuja profiili, millest selgus, miks mõni kasutaja tekitas suisa 90% tõenäosusega vastaspooles tähelepanu.

Ent enne, kui hakkad pilte lisama, võiksid oma profiili võimalikult põhjalikult ära täita — enda iseloomustus ja sisukalt vastatud küsimused on koos väga hea pildiga populaarse konto saladuseks. Alustuseks võiksid piltidelt välja jätta sõbrad, lapsed, vanemad ja loomad. Kuigi koertega pildid saavad statistiliselt nunnufaktori pärast rohkem tähelepanu, siis võõraste sulgedega ennast ehtida ei tasu, kuna see valmistab hiljem pettumuse. Kui oled tõesti uhke loomaomanik või tegeled vahva hobiga, tasub need fotod lisada teise või kolmandana.

Kas seksikas foto tutvumisäpis tuleb kasuks? (Foto: Pexels)

Nõuanded meestele:

1. Kõige populaarsemad olid pildid, kus oli näha ka keha — 75%-le kasutajatest oli oluline vastaspoole kehaehitus. Samuti mainisid naised, et neile on tähtis mehe riietumisstiil ja selle nägemine fotodel lisab plusspunkte.

2. Ole rõõmus! Eesti mees ei naerata laia suuga, kuid naiste soosingu pälvisid pigem rõõmsamad ja kerge muigega noormehed, kui need, kes poseerisid pildil kurja näoga või täiesti emotsioonitult. Rahvusvahelisest uuringust on selgunud ka tõsiasi, et naeratavaid mehi hindavad naised palju atraktiivsemaks kui mittenaeratavaid mehi, lisaks paistsid nad naistele enesekindlamatena.

3. Ära lisa pilti, kus sul on peas kapuuts või müts, ees päikeseprillid või foto on tehtud halvas valguses.

4. Unusta selfie’d ja lase mõnel tuttaval endast pilt teha! Ükski selfie ei tekitanud vastaspooles suurt huvi.

5. Riietu profiilipildil nagu esimesel kohtingul! Kui oled fotodel viisakalt riides, saab su profiil palju rohkem tähelepanu.

Naerata fotol ja enim soovivad tutvujad näha ülakehast ning täspikkuses fotot Sinust. (Fotol: MeetnFly asutaja Annela Mets)

Nõuanded naistele:

1. Naerata julgelt — kõige populaarsemad profiilid olid positiivsed ja rõõmsameelsed!

2. Lisa pilt, kus on vähemalt näha sinu ülakeha — vastaspoolele on kehaehitus oluline. Samuti võiks üks pilt olla täispikkuses.

3. Kasuta fotosid, mis on tehtud viimase kuue kuu jooksul.

4. Naised oskavad selfie’sid teha paremini kui mehed, mistõttu võib naiste puhul olla ise endast tehtud pilt sama populaarne kui kellegi teise tehtud foto.

5. Ära lisa liiga seksikaid pilte! Teised uuringud on näidanud, et seksikamate profiilide omanikke hinnatakse nutikusel, meeldimisel ja sotsiaalsel atraktiivsusel madalamalt ning nende puhul arvati, et nad otsivad vähema tõenäosusega püsisuhet kui mitteseksualiseeritud profiilide omanikud.

MeetnFly uuring näitas, et paljude kasutajate pildid ei ole kvaliteetsed, ja selle taha võib jääda ka vastaspoole huvi. Soovitame enda sõbraga teha suvel lõbus fotosessiooni, et lasta endast uued profiilipildid teha.

MeetnFly on Eesti tutvumisäpp, mis viib turvaliselt kokku püsisuhet soovivad inimesed Eestis. Registreeri endale tasuta konto SIIN.

--

--

Annela Mets, MeetnFly Founder

With over 4400 users already on MeetnFly, we bring together wonderful people who are seeking relationships. 💑 👉 MeetnFly.com