Miks praktiseerida iga päev tänulikkust? Kingime 3 raamatut!

Annela Mets, MeetnFly Founder
2 min readSep 9, 2022

Sügis ning pimedamad õhtud on jõudnud meie igapäevaellu ja tutvumisäpp — ja portaal MeetnFly toob Sinuni ülevaate lihtsast tehnikast, kuidas Sina saad enda õnnetunnet ja heaolu juba täna suurendada. Kindlasti tekkis Sul küsimus, miks on kasulik tänulikkust praktiseerida ja kuidas on võimalik teha sellest enda igapäevane harjumus. Loe edasi ja saad teada!

Miks on tänulikkust praktiseerida ja kuidas on võimalik teha sellest enda igapäevane harjumus.(Foto: Unsplash)
  1. Sinu õnnetunne suureneb

Pannes iga päev kõigest viie minuti jooksul päevikusse kirja, mille eest oleme tänulikud, võib see aidata suurendada meie pikaajalist õnnelikkust 10% võrra. Selgus, et kui märkame, mis meie elus hetkel juba hästi on, mõtleme oma elust positiivsemalt.

Tänulikkusel on tugev positiivne efekt inimese psühholoogilisele heaolule, enesehinnangule ja depressioonile. See tähendab, et me saame tänulikkust praktiseerides ja harjutades sellest tõeliselt kasu lõigata.

2011. aastal läbi viidud uuringust selgus, et inimesed, kes praktiseerisid neli nädalat tänulikkust, olid hiljem oma eluga rohkem rahul ja kõrgema enesehinnanguga kui kontrollgrupis osalenud katseisikud.

2. Sinu suhted paranevad

Uuringutest on selgunud, et tänulikematel inimestel on laiem sotsiaalne võrgustik, rohkem sõpru ning keskmisest paremad suhted. 2013. aastal tehtud uuring tõi ka välja, et kui väljendame lähedastele oma tänulikkust, on meie suhted kõrgema kvaliteediga. Lähedastele tänutunde väljendamine on suurepärane viis, kuidas tekitada neis head tunnet ja ka ennast paremini tunda. Lisaks aitab see paarisuhet parandada. Sama kehtib ka sõprussuhete kohta.

Eestis on välja antud väga kasulik märkmik/raamat „Minu lugu“, mille abil saab tänulikkust ning ka eesmärkide seadmist efektiivselt praktiseerida. (Foto: Annela Mets erakogu)

3. Sa muutud optimistlikumaks

2014. aastal tehtud uuring näitas, et regulaarselt päeviku pidamine suurendab isikus optimismi 5–15%. Mida rohkem me mõtleme, mille üle olla tänulikud, seda rohkem leiame enda elus asju, mis meid õnnelikuks teevad.

4. Sa magad paremini

2016. aastal läbi viidud uuringust selgus, et kahenädalane tänulikkuse praktiseerimine suurendas katses osalenud inimeste unekvaliteeti ja alandas vererõhku. Kui Sa magad kehvasti, proovi enne magamaminekut tänulikkuse harjutust — võibolla tunned pärast paari nädalat end hommikuti suurepäraselt!

Tänulikkus on võti rahulikumasse, mõtestatumasse ja õnnelikumasse ellu. Seda on võimalik õppida ning teha tänulikkusest oma elu igapäevane harjumus. Eestis on välja antud väga kasulik märkmik/raamat „Minu lugu“, mille abil saab tänulikkust ning ka eesmärkide seadmist efektiivselt praktiseerida ja seeläbi enda heaolu igapäevaselt kasvatada. MeetnFly kingib igal septembrikuu reedel ühe „Minu lugu“ märkmiku siin.

Kui Sa ei soovi loosiõnnele lootma jääda, siis saad märkmiku tellida siit.

Autor: Annela Mets,
MeetnFly asutaja

MeetnFly on uus Eesti tutvumisäpp ja -portaal, mis viib turvaliselt kokku püsisuhet soovivad inimesed Eestis. Liitu MeetnFlyga tasuta siin.

--

--

Annela Mets, MeetnFly Founder

With over 4400 users already on MeetnFly, we bring together wonderful people who are seeking relationships. 💑 👉 MeetnFly.com