Kuidas minna kohtingule endast teistsuguse inimesega? Müüte kummutab Jüri!

Annela Mets, MeetnFly Founder
3 min readMay 14, 2021

Film „Intouchables”, mida meil ja mõnel pool mujalgi on tõlgitud kui „1+1”, on paljude tutvumisportaali MeetnFly kasutajate lemmikfilm. Kuid milline on tegelik elu ja kohtingule minemine kellegagi, kes on sisemiselt säravam kui Philippe ja kordi aktiivsem kui inimene, kellel on töötavad jalad ja käed?

MeetnFly palus kirjeldada Eesti Lihasehaigete Seltsi esimehel Jüril — kes on ka meie platvormi kasutaja –, mida peaksid teadma neiud, kes temaga kohtingule lähevad, ning jagada peamisi eelarvamusi, mida saame koos ümber lükata. Me kõik oleme erilised ja unikaalsed ning kindlasti on inimestel küsimusi, minnes kohtingule kellegagi, kes ei pruugi olla täpselt selline nagu nemad. Nüüd saame lähemalt teada, millega peab arvestama vastaspool enne, kui läheb Jüriga vahvale kohtingule!

Suurim rõõm, mida ratastoolis liikujale pakkuda saad, on avatud meel ja võime näha inimese tõelist olemust. (Foto: erakogu)

Mis on sulle teise poole juures oluline?

Oluline on, et neiu oleks iseendaga rahul ja tema elus oleks midagi, millesse ta kirglikult suhtub. Samuti pean oluliseks laia silmaringi ja avatust kõigele uuele ning põnevale. Hindan ka külma närvi ja innukust lahenduste leidmisel. Kokkuvõttes tõmbab mind iseseisev ja särav naine, kellega uusi asju avastada ning arutada.

Millega peab arvestama teine pool, kui ta läheb kohtingule kellegagi, kes on näiteks ratastoolis?

Suurim rõõm, mida ratastoolis liikujale pakkuda saad, on avatud meel ja võime näha inimese tõelist olemust. Ülejäänu on planeeritav ja läbiräägitav. Üks, mis vajab planeerimist, on kohtingupaigale ligipääsetavus. Kui on hirm või ebakindlus, kuidas aidata, tasub alati küsida — küll me siis juhendame või leiame koos uutes olukordades lahenduse.

Kus toimuks kohtumine ja millist kohta sa eelistaksid?

Kui ühised huvid välja selgitatud, saab leida koha, mis sobib mõlemale, aga kus puue ei osutu takistuseks — kodu, kino, muuseum või söögikoht. Eelistatult võiks see olla ikka ligipääsetava invatualetiga, aga kui kaaslane on kohavalikuga kimbatuses, võib ta julgelt nõu küsida, sest tõenäoliselt oskan ma mõnda sobivat kohta soovitada. Kui mul on inimesega hea kontakt ja särin õhus, siis küll ma end esmakohtingule kohale organiseerin või leian koha, kuhu vastaspool tulla saaks.

Kuidas hakkaks välja nägema sinu tulevane elu koos uue kaaslasega?

Algul ilmselt kombime olukorda — suhtleme veebi vahendusel ja saame kokku. Hiljem ehk tuleb kaaslane külla ja jääb pikemaks. Kui kindlus kasvab ja on soov paarina koos elada, õpib ta mind aitama. Muidu püüan igapäevase abistamise jätta ikka teiste abistajate hooleks.

Kas tulevikus on võimalik ka ühiseid lapsi saada? (Laste saamise soov on MeetnFly profiilis olemas ja selle järgi kuvame pooltele ka sobivaid tutvuseid)

Jah, on küll. Tunnen mitmeid sama diagnoosiga lapsevanemaid, kes saavad eluga kenasti hakkama. Kui minu suhe partneriga on sinna etappi jõudnud, siis küll leiame ka meie ühise lahenduse.

Kas sa oled eelarvamusi kohanud?

Puudega inimesele on kõige valusam, kui teda ei taheta kuidagi võrdsena näha ehk piltlikus mõttes pannakse ta ülevoolavalt imetledes ülemisele riiulile ja kaasa tundes alumisele riiulile, aga vähe nähakse teda teiste silmis samal riiulil võrdsena.

Kohtingumaastikule tulles arvatakse vahel, et puudega inimene võiks esmajoones teise puudega inimesega kohtingule minna või nähakse teda pigem aseksuaalsena, kelle lapsevanemaks saamine tundub midagi skandaalset.

Vahel tundub, et puudega inimesed on mõeldud teisi justkui inspireerima. Meie nimetame seda omakeskis inspiratsioonipornoks. Kui soovid teada, millest jutt, tasub kuulata Stella Younge’i Tedi kõnet.

Stella Younge’i Tedi kõne.

Vahel kiputakse meid kui suure abivajadusega isikuid pidama vähem väärtuslikuks või sõnaõigust omavaks. Mina ei defineeri enda väärtust läbi oma füüsise ega soovita seda ka teistel teha — sa oled enamat kui füüsiline keha.

Kokkuvõttes sisendaksin teistele puudelistele inimestele, et nad ei defineeriks ennast läbi puude, vaid julgustan neid olema parim versioon iseendast, kellel on samad soovid ja tahtmised nagu teistel inimestel, kuid nende saavutamiseks vahel veidi keerukamad teed.

MeetnFly on uus Eesti tutvumisportaal, mis viib turvaliselt kokku püsisuhet soovivad inimesed Eestis. Registreeri endale tasuta konto SIIN.

--

--

Annela Mets, MeetnFly Founder

With over 4400 users already on MeetnFly, we bring together wonderful people who are seeking relationships. 💑 👉 MeetnFly.com