Kas ootad endiselt esimesel kohtumisel sädet? Seda ei pruugi tulla!

Eesti tutvumisportaali MeetnFly kasutajad on andnud tagasisidet, et nad on käinud uue tuttavaga esimesel kohtingul, kuid pole nendega sädet tundud. Mida siis teha — kas ajada seda taga või hoopis uskuda, et suhe võib ajapikku tekkida ka sõprusest?

Kas suhe võib ajapikku tekkida ka sõprusest? (Foto: Unsplash)

Paljud eeldavad, et romantiline suhe saab alguse sädemest või armumisest, kuid tänavu juulis avaldasid Kanada teadlased oma uuringu tulemused, millest selgus, et 66% paaridest alustasid oma suhet sõpradena.

Paljud sõprussuhted kestsid kuid või isegi aastaid enne kui nendest sai midagi romantilist. Samuti toodi uuringus välja, et LGBT+ paaride suhted saavad suurema tõenäosusega alguse sõprussuhtest kui heteropaaridel.

Mõnikord on vaja üksteist lihtsalt teises valguses näha (Foto: Unsplash)

Ka dr John Gotmann, kes on pühendanud enda elu, aitamaks paaridel ehitada õnnelikku ja stabiilset abielu, on välja toonud, et õnnelik abielu baseerub sügaval sõprussuhtel.

See on järjekordne teaduslikult tõestatud näide, et me võiksime olla avatud erinevatele suhte alguse vormidele, mitte oodata seda ühte ja ainsat, kellesse esimesest silmapilgust armuda, sest see ei ole lihtsalt väga tõenäoline. Oleme neid stsenaariume küll filmides ja raamatutes kohanud, kuid tavaelust on need siiski veidi kauged.

Pigem tasuks keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline — lojaalsusele, heatahtlikkusele ja tundele, mida teine inimene Sinus tekitab.

Kasutatud kirjandus
https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/19485506211026992

MeetnFlyga liitunuid on juba üle 1600! Viime kokku toredad inimesed Eestis💑 𝐋𝐢𝐢𝐭𝐮 𝐓𝐀𝐒𝐔𝐓𝐀 👉 MeetnFly.com

MeetnFlyga liitunuid on juba üle 1600! Viime kokku toredad inimesed Eestis💑 𝐋𝐢𝐢𝐭𝐮 𝐓𝐀𝐒𝐔𝐓𝐀 👉 MeetnFly.com