Kas ootad endiselt esimesel kohtumisel sädet? Seda ei pruugi tulla!

Eesti tutvumisportaali MeetnFly kasutajad on andnud tagasisidet, et nad on käinud uue tuttavaga esimesel kohtingul, kuid pole nendega sädet tundud. Mida siis teha — kas ajada seda taga või hoopis uskuda, et suhe võib ajapikku tekkida ka sõprusest?

Kas suhe võib ajapikku tekkida ka sõprusest? (Foto: Unsplash)

Paljud eeldavad, et romantiline suhe saab alguse sädemest või armumisest, kuid tänavu juulis avaldasid Kanada teadlased oma uuringu tulemused, millest selgus, et 66% paaridest alustasid oma suhet sõpradena.

Paljud sõprussuhted kestsid kuid või isegi aastaid enne kui nendest sai midagi romantilist. Samuti toodi uuringus välja, et LGBT+ paaride suhted saavad suurema tõenäosusega alguse sõprussuhtest kui heteropaaridel.

Seega võib juhtuda, et õige inimene on Sinu nina all ja Sa isegi ei märka teda. Kuidas see saab nii olla? Võibolla on ta sõber, sõbra sõber, keegi Sinu trennist või hoopis töökaaslane? Mõnikord on vaja inimest lihtsalt teises valguses näha.

Sõpradest saavad tihtipeale parimad kaaslased, sest Sa oled koos nendega Sina ise. Sa näed neid erinevates olukordades ja oled kindel, et nad naudivad Su seltskonda.

Mõnikord on vaja üksteist lihtsalt teises valguses näha (Foto: Unsplash)

Ka dr John Gotmann, kes on pühendanud enda elu, aitamaks paaridel ehitada õnnelikku ja stabiilset abielu, on välja toonud, et õnnelik abielu baseerub sügaval sõprussuhtel.

See on järjekordne teaduslikult tõestatud näide, et me võiksime olla avatud erinevatele suhte alguse vormidele, mitte oodata seda ühte ja ainsat, kellesse esimesest silmapilgust armuda, sest see ei ole lihtsalt väga tõenäoline. Oleme neid stsenaariume küll filmides ja raamatutes kohanud, kuid tavaelust on need siiski veidi kauged.

Muidugi ei ole omavaheline säde halb. Lisaks on see väärtuslik info selle kohta, kas meile teine pool meeldib. Paljud õnnelikud suhted saavad alguse vastastikusest sädemest, aga ei tasu unustada, et ka paljud halvad suhted algavad samamoodi. Oluline on meeles pidada, et kohene armumine ei määra, kas ees ootab edukas või ebaõnnestunud suhe.

Soovime panna südamele, et esimesel kohtumisel ei tasu oodata ülevoolavat armumistunnet või omavahelist sädet.

Pigem tasuks keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline — lojaalsusele, heatahtlikkusele ja tundele, mida teine inimene Sinus tekitab.

Kasutatud kirjandus
https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/19485506211026992

MeetnFlyga liitunuid on juba üle 1600! Viime kokku toredad inimesed Eestis💑 𝐋𝐢𝐢𝐭𝐮 𝐓𝐀𝐒𝐔𝐓𝐀 👉 MeetnFly.com

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.