110 päevaga 1700 kasutajat ehk Kuidas alustada oma ettevõttega?

Sul on idee ja lugedes, mitu miljonit erinevad startup’id investeeringuteks saavad, arvad, et mis see siis ära ei ole — hakkan lihtsalt ideed arendama. Ütlen ausalt, et ka mulle on mitmel korral pakutud juba valmis äppi müüa, sest nagu tihtipeale juhtub, hakatakse omakeskis midagi arendama, kuid kui nähakse, et ühel järjekordsel suvalisel äpil pole kasutajaid ega laiemat huvi, kaob motivatsioon kiirelt. Kuidas siis teha nii, et kui uksed peole avanevad, tuleb sinna ka inimesi?

Sul on idee, aga millest alustada? (Foto: Unsplash)

MeetnFly on väike alustav ettevõte, mille eesmärgiks on kokku viia püsisuhet otsivad inimesed. Saan rääkida, kuidas võitsime 110 päevaga 1700 inimese usalduse, et nad meie tutvumisplatvormil endale konto looksid. Äkki kaalud parasjagu isegi, mida enda ideega teha, seega jagan mõnda soovitust ja õppetundi, mis ma juba MeetnFlyga saanud olen, et Sina saaksid neid tulevikus vältida. Täpsustan, et mul ei ole mentorit ning meie tiim pole osalenud üheski programmis ega kiirendis, nii et on täiesti võimalik hakata tegutsema ka enda tarkusega!

1. Ära hoia oma ideed saladuses

Kui Sul on idee, ära hoia seda saladuses, vaid räägi sellest sõprade ja tuttavatega. Meie tegime esimese küsitluse just tutvusringkonnas, et aru saada, millised on peamised probleemid tutvumismaastikul. Eelkõige tahtsime teada, miks ei ole inimesed rahul Tinderiga, mis on meie peamine konkurent. Tundsin ka ise, et selles tutvumisäpis on nii mõndagi puudu ja seda suurem oli rõõm näha, et mul oli mõttekaaslasi.

2. Valideeri oma idee

Mina saatsin esialgse idee Ajujahi programmi ja 100 parima hulka jõudmine andis mulle kindlust, et internetis tutvumine on tõesti probleem, sest üle 200 idee olid meie omast kehvemad!

Muidugi langes meie motivatsioon tohutult, kui me 30 parima hulka ei saanud, kuid kas tõesti määrab ettevõtte edu ja Sinu sisemise motivatsiooni kõigest üks saade? Otsustasin, et mitte.

3. Ära mõtle üle, et ettevõtte nimi või logo on maailmas kõige tähtsamad

Pärast Ajujahti oli meil endiselt valmis ainult kodulehe esileht. Ütlen ausalt, et ostsime oma veebiaadressi ja logo juba varem valmis tehtud versioonide seast. Me võtsime ette vabad domeenid ja võitjaks tuli see, mis mind enim kõnetas. Kuna Eestis elab nii palju välismaalasi, olid ainsad kriteeriumid, et see peab olema inglise keeles ega tohi tunduda imal. Küsisin tuttavalt disainerilt, millist tooni ta veebilehele soovitaks, ja kuna põhikonkurendid olid juba kollase ja punase ära võtnud, soovitas ta lillat. Nii läkski!

4. Ideed tekivad ka siis, kui raha pole

Mitu kuud kulus intervjuudele ja mõistmisele, mida on vaja valmis arendada, et töö saaks lõpuks pihta hakata. Kuid hakkasime juba esimesel päeval, kui meil oli valmis kõigest esileht, koguma uudiskirjaga liitunute kontakte, et neile teada anda, kui portaaliga valmis oleme. Avasime MeetnFly 30. aprillil ja võib öelda, et meie pidu ei jäänud külalisteta — esimesel nädalal liitus juba 350 aktiivset tutvujat.

5. Hoia uudiskirjaga liitunuid enne platvormi avamist asjadega kursis

Kuna ükski inimene ei jää niisama uudiskirja listi „hängima“, saatsime liitunutele küsitluse, mis teemad neile huvi pakuksid. Nii saame kirjutada just neil teemadel, mis inimesi päriselt huvitavad. Huvi on olnud veelgi laiem, sest MeetnFly blogipostitusi on avaldatud ka Eesti Päevalehes, Naistelehes, Delfis ja Postimehes. Juhtus ka selline kummaline asi, et kui saatsin ajakirjandusväljaannetele meie esimese blogipostituse, vastas mulle Naistelehe ajakirjanik, et ta sooviks minuga hoopis intervjuu teha. Pärast loo ilmumist saime tutvusringkonnast veel suuremat vastukaja, ent kuigi meie portaal polnud endiselt valmis, tuli artikkel siiski kasuks, sest meie ettevõtmine jõudis laiema ringkonnani ja uudiskirjaga liitus üha rohkem inimesi.

6. Kui Sind kutsutakse televisiooni, siis Sa lihtsalt pead minema

Ükskõik mis põhjusel Sind televisiooni kutsutakse, siis mine alati! (Foto: Kairit Leibold/ERR)

Iga samm viib järgmise sammuni. Pärast persoonilugu võttis minuga ühendust saate „Hommik Anuga“ toimetaja ning enne kui ma arugi sain, olin Eesti Televisioonis saate salvestusel (vaata saate lõiku siit). Ausalt öeldes pole mu elus kunagi nii hirmuäratavat kogemust olnud ja jumal tänatud, et me Ajujahis kaugemale ei jõudnud — müts maha kõikide ees, kes televisioonis üles astuvad! Minul on sellest kogemusest siiani mäluauk ja kuna meil polnud veel ka valmis toodet, oli kummaline niimoodi intervjuud anda. Televisioonil on siiski väga suur publik ja ükskõik mis põhjusel Sind sinna kutsutakse, siis mine alati!

7. Otsi meeskonda oma valdkonna spetsialist

Kuigi olin juba televisioonis esinenud, polnud ükski tegevpsühholoog võtnud vastu kutset meie meeskonnaga liituda. Elupäästja Eliise jõudis meieni just õigel ajal, sest muidu poleks me saanud portaali avada. Arvan, et kui ma ei oleks ETV-s käinud, poleks ka Eliise meid aidanud, aga kes teab. Iga samm viib järgmiseni ja on millekski hea.

Praeguseks pole MeetnFly kaugeltki valmis. Me ootame alati oma kasutajatelt tagasisidet ja arendame kohti, mis on neile olulised. Eesti kasutaja on väga kriitiline, kuid see on hea, sest kriitika on edasiviiv jõud. Kuid püüdkem mõista — me ei saa võrrelda ühe arendaja osalist koormust maailma suurkorporatsiooniga Match Group, kuhu enamik tutvumisportaale kuuluvad. Sa ei teadnud, et kui kasutad Tinderit, toetad suurkorporatsiooni? Nüüd tead. 😉

Aitäh Sulle, et toetad MeetnFly tegemist, luues konto, rääkides meist oma vallalisele sõbrale või liitudes Premium paketiga. Oleme olemas ainult tänu Sinu tagasisidele ja liitumisele.

Annela
MeetnFly asutaja

MeetnFlyga liitunuid on juba üle 1600! Viime kokku toredad inimesed Eestis💑 𝐋𝐢𝐢𝐭𝐮 𝐓𝐀𝐒𝐔𝐓𝐀 👉 MeetnFly.com

MeetnFlyga liitunuid on juba üle 1600! Viime kokku toredad inimesed Eestis💑 𝐋𝐢𝐢𝐭𝐮 𝐓𝐀𝐒𝐔𝐓𝐀 👉 MeetnFly.com